Zayıflamak için Bol Bol Su Tüketin

su-icerek-zayifla-header

İnsan vücudunun yüzde 70’inin su olduğunu biliyoruz. Uzmanlara göre her gün yeteri miktarda suyun tüketilmesi gerekiyor.  Günlük olarak vücut için gerekli olan yeterli miktarda suyun tüketilmesi durumunda başarılı şekilde kilo vermekte mümkün oluyor.

Su içmek, zayıflamak için yapacağınız antrenmanlarınızda size güç katar. Araştırmalara göre antrenman sırasında vücut su kütlesinin %2 sini kaybederseniz susuzluk çekersiniz. Bu nokta aynı zamanda sizin direncinizin düştüğü ana denk gelir. Uzman bir eğitmen, antrenman öncesi ve sonrasında toplamda 8 bardaktan fazla su içilmesi gerektiğini söylüyor.

İnsanın sindirim sistemi, yenilen ya da içilen her şeyi yakabilmek için çalışmaya başlar. Kalori yakabilmek için çalışan bu sistem katılar için nasıl çalışıyorsa su için de aynı şekilde çalışır. Bu da metabolizmanın hızlanmasına neden oluyor. Bir araştırmaya göre, yarım litre su içmek metabolizma hızını %30 artırıyor. Günlük olarak yakmış olduğunuz kaloriyi 20 kalori artırmak için 1.5 litre su içmeniz öneriliyor.

Su iç, tok kal!

Çoğu zaman hissettiğimiz açlık, yemek yeme açlığı değildir. İnsan susuz kaldığı zamanlarda da açlık hissedebilir. Burada suyun amacı sadece mideyi doldurmak değildir. Açlık hissettiğiniz durumlarda biraz su içmek, aslında ne kadar aç olduğunuzu test etmekte size yararlı olabilir. Yemekten yarım saat önce içilen su, tokluk sağlıyor ve daha az yemek yenmesine katkıda bulunuyor.

Su hücrelerin çalışmasını sağlıyor bu da size enerji olarak dönüyor. Enerjiniz olmadan antrenmanlara odaklanamaz ve zayıflama meselesinden uzak kalırsınız.

Sadece su

Son yıllarda kullanımı bir hayli artan şekerli, asitli ve enerji veren içecekler, insan vücudu için son derece zararlı şeylerdir. Bu kadar yüksek kalorili içecekleri azaltmanın en etkin yolu su içmekten geçiyor. Yapılan bir araştırmaya göre her 100 ml su tükettiğinizde, diğer içecek tüketiminde 20 ml azalma oluyor. Bu da suyun başlı başlına mükemmel bir şey olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir