Yeşilliklerde Koşmanın Ruhunuzda Yaptığı Enfes Değişiklikler

Yalnızca kilo vermeye, kalori yakıp formda kalmaya yaramayan koşma, güne zinde başlamanın yanı sıra ruha da iyi geliyor. Sabahın erken saatlerinde yapacağınız kısa bir koşu, ilerleyen yaşantınızda sizi hastalıklara, özellikle de kansere karşı korumakla kalmayacak, günü mutlu ve enerjik geçirmeniz için de gerekli desteği size sağlayacak. Hele ki yeşilliklerin içinde koşuyorsanız…

Dikkat Ve Konsantrasyonu Arttırıyor

Dikkat toplamada, konsantrasyon sağlamada oldukça etkili olan ormanda koşmak, zekaya da olumlu katkı sağlıyor. Doğanın, insan sağlığı üzerindeki faydalarını yadsıyamayız. Hâliyle yeşil, ruhu da besliyor.

Kendinizi Dingin Ve Özgür Hissetmenizi Sağlıyor

Peki koşarken ne hissederiz? Dingin, özgür ve hayata karşı olumlu hissetmeniz için koşarken kendinizi doğanın kollarına bırakmanız yeterli. Her adımda yükseldiğinizi, omuzlarınızdaki yükün hafiflediğini, özgürlüğün, tüm bedeninize dolduğunu hissedeceksiniz.

Toprakla Başbaşa Kalmak, Tüm Negatifliği Üzerinizden Atıyor

Beton yerine toprağa basmak, binaların gölgelediği oksijen yerine ağaçların ve yeşilin tazelediği havayı içinize çekmek, ruhunuza çok iyi gelecek. Ormanda koşmanın ruh sağlığına olumlu katkısı yalnızca bunlarla da sınırlı değil. Aynı zamanda stresi de azalttığı kanıtlandı. Yaratıcılığınızı ve üretkenliğinizi harekete geçireceği ise zaten bilinen bir gerçek.

Uyku Problemlerine Elveda

Uyku problemleri olan kişilerde de olumlu etki yapan koşma, yeşillikler içinde olunca sporların en eğlencelisi. Bir de hafif tempolu bir müziğin veya kuş seslerinin koşuya eşlik etmesi, onu daha da cazip kılıyor. İmkânı olan herkesin, ormanda, yeşilliklerin içinde koşması gerekiyor.

Beden İnceliyor, Ruh Yükseliyor

Yani kilo vereyim derken ruhunuza da katkı sağlamak, bedeninizi dinginleştirip sinir yükünü ve negatif enerjiyi ardınızda bırakmak, kısa bir koşuya bakıyor. Yaz kış fark etmeksizin, doğanın muhteşem manzaraları dört mevsim de sizi kollarına almayı bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir