Spor Yaparak Kilo Vermek

İnsan vücudu hareketsiz bir hayat yürütmeye başladığı andan itibaren kilo almaya meyletmeye başlamış demektir. Bunun yanında geçirilen hastalıklar veya kullanılan ilaçlar da insanların kilo almalarına neden olabilmektedirler. Bu durumlar hep birlikte ele alınınca sporun hayatınızda olmasının gerekliliği bir kez daha göz önüne gelmiştir. Çünkü spor yapan insanlar vücutlarının hareketsiz halini hareketlendirerek hantallıktan kurtulacaktır. Hantallığı üzerinden atan vücut da bu sayede kilo verme işlevine başlayacaktır. Bu ele alındığında sporla kilo verenlerin azımsanmayacak derecede fazla olduğu görülebilmektedir.

Sporu hayatınıza eklediğiniz zaman vücut fonksiyonlarınıza bir iyilik yapmış oluyorsunuz. Çünkü spor yapmak hem sağlık için hem de kilo vermek isteyenler için etkili bir yoldur. Kilo vermeyi aklınıza koyduğunuzda sadece yemek yemeyi engellemek size fayda sağlamayacaktır veya sadece spor yapıp yediğinize dikkat etmediğinizde istediğiniz sonucu alamayacaksınız.

Spora başladığınız zaman yediklerinize dikkat etmeniz önemlidir. Özellikle kilo vermek istiyorsanız kendinize göre bir yemek listesi yapmanız ve bunu desteleyecek şekilde spor yapmanız önemlidir. Yediklerinizi kısıtlamak yerine de porsiyonlarınızı azaltmanız sizi daha iyi hissettirecektir. Spor yaparak haftada kaç kilo verilir diye düşünmeniz normaldir. Ancak hızlı kilo vermeye çalışmamanız gerekmektedir. Sağlıklı bir insan hafta maksimum olarak 1 buçuk 2 kilo civarı bir kilo kaybına uğrayabilir. Bunun içinde yemeklerini ayarlaması, düzenli beslenmesi, sağlıklı yiyecekler tercih etmesi, öğün sayılarını arttırması ve en önemlisi de spor yaparak vücudunu çalıştırması gerekir.

Kendinizi bir programa yönlendirmeniz sizin açınızdan iyi olabilir. Sporla kilo verme programı hazırlayıp buna uymak için kendinizi teşvik etmeniz önemlidir. Yeme ve içmeden içmeniz gereken su miktarına kadar, uyuduğunuz zamandan spor yaptığınız zamana kadar her durumu not alıp programınızı yapmanız daha iyi ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. Spor da hayatınızın vazgeçilmezi olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir