Karın Kaslarını Güçlendirmenin Muhteşem Anahtarları

Düz ve güçlü bir karın görüntüsü herkes tarafından istenen fakat pek çok kişinin sahip olamadığı bir görüntüdür. Güçlü bir karın kasına sahip olmak için düzenli egzersiz yapmaya ve yediklerinize dikkat etmeniz şarttır. Genel olarak karın kaslarını sertleştirme metotları şu şekilde sıralanabilir:

Hızlı Sindirilebilen Karbonhidratları Hayatınızdan Uzaklaştırın

Hızlı tüketilen karbonhidratlar yağ yakımını engellediğinden vücutta yağ depolanmasına neden olmaktadır. Vücutta depolanan yağ ise ön karın bölgesinde birikmektedir. Bu bakımdan karın kaslarını güçlendirmek için bu tarz yiyeceklerden kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.  Beyaz ekmek, kızartma, patates, gazlı içecekler gibi yiyeceklerden uzak durarak da karın kaslarınızın güçlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kas Gerilimine Dikkat

Geliştirmek istediğiniz karın kasları için gün içinde basit aktiviteler yapabilirsiniz. Gün içerisinde 6- 10 saniye boyunca gergin tutacağınız karın kaslarınızı bu gerginliğin hemen ardından 6-20 saniye serbest bırakılmalıdır. Bu şekilde 10 ya da 20 tekrar karın kaslarınızın güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Nefes Alma Tekniği Oldukça Önemli

Karın kaslarınızı geliştirirken yapacağınız spor aktivitelerinde nefes alam önemli bir yer tutar. Doğru alınan ve verilen nefesler bu aktiviteler esnasında yağ yakımını sağlamaktadır. Özellikle mekik hareketinin bitiminde nefes vererek 1-2 saniye beklemek karın kaslarınızın güçlenmesi için çok önemlidir.

Sürekli Arttırın

Karın kaslarının güçlenmesi için bir hareketi standart sayıda yapmanız yeterli gelmeyecektir. Örneğin başta 10 defa yaptığınız mekik sayısını gün geçtikçe 12, 15 şeklinde arttırmanız karın kasları nasıl güçlenir? Sorusunun en önemli cevaplarından biridir.

Ağırlıklarla Antrenman Yapın

Birçok kişi ağırlıklar ile antrenman yapıldığında karın kaslarının tıknaz bir yapıya sahip olacağından çekinmektedir. Halbuki, karın kasları bisepslerimize benzediği için bu kasların definisyona ihtiyacı vardır. Karın kaslarında güçlenme de bu koşullarda ağırlıklar ile sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir