Güzel Karın Kaslarına Sahip Olmak Artık Hayal Değil !

Herkes güzel bir fiziksel görüntüye sahip olmak ister. Kadınlar düz bir karın, erkekler ise kaslı bir karın yapısına sahip olmak isterler. Karın kaslarınızı güçlendirmek için öncelikle onları çalıştırmak adına çalışmalar yapılmalıdır.

Karın Kaslarının Güçlü Olmama Nedeni Nedir?
Yağ depolanması için salgılanmakta olan hormonlar nedeniyle en çok yağ karın bölgesinde birikmektedir. Karın kaslarının güçlü olmama nedeni budur. Bu yüzden çok çalışılarak güzel bir görüntüye sahip olmak mümkün olabilir. Bunun yanında sağlıklı beslenme karın kaslarının gelişimi için çok önemlidir.
Karın kaslarını güçlendirmek için en önemli egzersiz mekik diye bilinir. Ancak mekik yaparak karın kaslarınızı değil, alt karın kaslarınızı çalıştırırsınız ve bu kaslar yorulduğu için çalışmayı sonlandırırsınız.  Ancak burada karın kaslarınızı çalıştırmamış olursunuz. Yan karın kaslarını çalıştırmak çok önemlidir.  Eğer yan karın kaslarınızı çalıştırmazsanız six pack görüntüsünü elde edemezsiniz.
Yarım Mekik
Yarım mekik çekmek karın kasları için geliştirici bir çalışmadır. Eğer yavaş yavaş yapılırsa daha etkili sonuç verecektir. 3 set halinde 15 kez yapılmalıdır.

Bench Leg Raise Hareketi
Bu harekette iki bacağınızı birleştirerek sık bir şekilde karına doğru çekmelisiniz. 3 set halinde 15 kez yapılmalıdır.

Jackknife Hareketi
Karın kaslarına ağırlığı yükleyerek ellerinizi ve bacaklarınızı yukarıda birleştirmeye çalışmalısınız. Bu işlemde bacaklar elden geldiğince dik olmalıdır. 3 set halinde 15 kez yapılmalıdır.

Barbell Rollout Hareketi

En önemli siz pack hareketidir. Bar yardımıyla yapılan bu hareket yüz üstü şekilde ayak parmak uçları yere sabitlenerek yapılır. Bar ileri doğru olabildiğince itilip geri çekilir.

Knee Raise

Bu harekette kendinizi bir bar yada dips makinesi yardımıyla yukarı çekersiniz. Bacaklarınızı birleştirerek karnınıza çeker 1 saniye bekler ve aşağıya salarsınız. 3 set şeklinde 12 defa yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir