Gün İçinde Muhakkak Tüketmeniz Gereken Besinler

Sağlıklı beslenmek ve hastalıklardan korunmak için günlük beslenme sistemi konusunda dikkat etmemiz gereken hususlar bulunmaktadır. Özellikle hastalıklardan korunmak için her gün tüketmemiz gereken besinler bulunmaktadır.  Her gün tüketilmesi gereken besinlerin başında ise şu besinler gelmektedir:

Domates

Gönül rahatlığıyla her gün tüketilmesi gereken yiyecekler listesinin başına yazılabilen domatesin mevsiminde tüketilmesine dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca domatesi kışında yazdan hazırladığınız hallerde tüketebilirsiniz. Enfeksiyonlara karşı vücut direncini artıran domates, kuvvetli bir antioksidan olma özelliğine de sahiptir.

Ceviz

Somon balığından bile daha fazla omega- 3 bulunduran cevizi her gün tüketebilirsiniz. Cevizin enfeksiyon giderici özelliği sizi pek çok hastalıktan koruyacaktır. Uzun ve sağlıklı bir ömür için ceviz herkesin her gün mutlaka yemesi gereken besinler arasında yer almaktadır.

Havuç

Yüksek miktarda içerdiği beta- koterin ile havuç; kanser, iltihap, astım gibi hastalıkların oluşma riskini azaltmaktadır. Gözleri koruyan, dokuların tamiri ve bakımını sağlayan havucu gün içinde ne kadar çok tüketirseniz sağlığınız için o kadar faydalıdır.

Yaban Mersini

Diğer meyvelerden daha fazla antioksidan içeren yaban mersini, bu özelliği ile kanserin en önemli düşmanları arasında bulunmaktadır. Bu küçük meyve, şekeri dengeliyor, sindirim sistemini düzenliyor ve kalp hastalıklarından da koruma sağlıyor. Ayrıca yaban mersini hafıza problemi yaşayanlar için yenilmesi zaruri yiyecekler arasında yer alıyor çünkü bu meyve hafıza problemi yaşama riskini azaltıyor.

Karadut

Vücuttaki toksinleri atan karadut, bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklarla savaşta vücuda destek sağlıyor. Güçlü antioksidanlara sahip siyah pigmenti ile bu meyve, her gün ilaç niyetine tüketilebilir. Özellikle sabahları mutlaka tüketilmesi gereken besinler arasında yer alan karadut, kalp hastalıklarına iyi geliyor ve şekeri de dengeliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir