Dünyanın En Muhteşem Modelleri Nasıl Spor Yapıyor?

Muhteşem vücut hatlarına sahip dünyaca ünlü mankenler yaşam alışkanlıklarını, egzersiz ve diyet programlarını açıkladı. Diyet programı olarak farklılık gösterse dahi dünyanın en iyi modellerinin egzersiz programları birbirlerine oldukça yakın.

Modelleri egzersiz tercihleri

Mankenler egzersiz programlarını uygularken ilk olarak istikrarlı olmaya dikkat ediyor. Eğer bir program oluşturmuşlar ise bu programa harfi harfine kaçamak yapmadan uyuyorlar. Haftanın en az 4 gününün 1-2 saatini egzersizlere ayırıyorlar. Hep birlikte tercih ettikleri egzersizleri imceleyelim.

Boks ile egzersiz yapma

Boks ne kadar savunma sporu olarak bilinse de özellikle Victoria Secret melekleri formlarını korumak için boks sporunu tercih ediyorlar. Bu sayede yaklaşık 30 dakikalık sıkı bir sporla vücutlarındaki tüm kaslar etkin bir şekilde çalıştırarak hızlıca kilo verebiliyorlar. Bir koç eşliğinde yaptıkları egzersizlere başlamadan önce ısınmayı ihmal etmiyorlar.

Yoga ile egzersiz yapma

Yoga hem ruhun ferahlaması için hem de bedenin esneklik kazanması için yapılan sporlardan bir tanesi. Ne kadar basit gibi dursa dahi birçok hareketi ile vücudun esnemesine oldukça faydalı bir egzersiz türü. Mankenler özellikle hamilelik sırasında ve sonrasında kilo verimi için bu spor dalını uyguluyorlar. Yoga sporu modellerin yaşama alışkanlıkları arasında oldukça önemli bir yere sahip

Pilates ile egzersiz yapma

Modellerin vazgeçmediği spor alışkanlıkları içinde en çok tercih edilen tabii ki pilates. Özellikle pilates aletleri ile gerçekleştirilen sporlar vücudun fit bir görünüme kavuşması için oldukça önemli. Belin incelmesini ve poposunun daha sıkı bir görünüme sahip olmasını isteyen herkes mankenlerin tavsiyelerine uyarak bu egzersiz türünü tercih edebilir. Plates ister evde lastik ve benzer basit aletlerle uyunabileceği gibi özel salonlarda bir koç eşliğinde de yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir