Bitkisel İçeceklerle Göbek Yağlarından Kurtulun

bitkisel-iceceklerle-gobek-yaglarindan-kurtulunHemen hemen her insanın en çok şikayet ettiği bölgesidir göbek ve çevresi. Bölgesel olarak kilo almaya oldukça müsait olan bu bölge için pek çok çeşit göbek yağı eritme hareketleri ve içecekleri mevcuttur.

Göbek yağlanması görsel olarak kötü görüntü oluşturmasının yanı sıra sağlık sorunlarına da yol açabilmektedir. Bu yağlanmaya neden olan sebeplerin başında ise, içinde yüksek miktarda şeker olan besinlerin çok fazla tüketilmesi yer almaktadır. Bir diğer sebep ise hareketsizliktir. Spor yapmama, yürüyüş yapmama veya zorunlu olarak masa başı işlerde çalışma bu sebeplerden bazılarıdır. Ayrıca insülin dengesizliği de yağlanma sebeplerinden bir tanesidir. İnsülin hormonu kandaki şekeri kontrol eder ve kandaki seviyesi oldukça önemlidir. Bu denge bozulduğu zaman özellikle bel ve karın bölgelerinde yağlanmalar görülür.

Fazla karbonhidrat tüketimi de göbek yağlanmasına sebep olan unsurlar arasında yerini alır. Yağlanmayı yok etmek veya en aza indirmek için karın bölgesini sıkılaştıran egzersizler yapılması, yağların erimesini hızlandıracaktır.

Egzersizlerin yanı sıra bazı bitkisel içecekler de yağları eritmekte etkili olabilir. Eğer yeşilliklerle aranız iyiyse bu tarif tam sizin için. Şimdi vereceğimiz tarifle siz de göbek yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bunun için gerekli malzemeler şunlardır:

  • 1 adet salatalık
  • 1 tatlı kaşığı rendelenmiş zencefil
  • 1 adet dilimlenmiş limon
  • 12 dal taze nane

Bitkisel çayın hazırlanışı ise şu şekildedir:

Saltalıkları kabuğuyla birlikte dilimleyin. Diğer tüm malzemeler ile birlikte 1 lt suya koyun. Bu malzemeleri içeceğiniz günden bir gün önce yapmanızda fayda vardır. Böylece tüm malzemeler birbirlerine karışır ve daha etkili olur. Ertesi gün sabah ve akşam aç karna olmak üzere 1 su bardağı miktarında tüketin. Bu karışım metabolizmanızı hızlandırarak yediklerinizi daha kolay sindirmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca tatlı yeme isteğiniz de azalacak ve kendinizi daha az aç hissedeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir