Aloa Vera Suyunun Bilinmeyen Yanları

aleo-vera-suyunun-bilinmeyen-yanlari-header

Aloa vera suyu ilerleyen zamanlarda adını çok fazla duyuracağa benziyor. Muhteşem görüntüsünün yanı sıra cilde, sağlığa ve vücuda pek çok faydası bulunuyor. Bakın bu muhteşem buluş nerelere iyi geliyormuş hep birlikte inceleyelim.

Özellikle kozmetik alanında kendinden sıkça bahsettiren aloa vera cilt bakım ürünlerinde yerini almaktadır.  Bilhassa yaz aylarında çokça maruz kalınan güneş yanıkları için oldukça faydalı bir ürün olarak tercih edilir. Aloa vera genellikle jel ve krem şeklinde bulunur. Ancak son zamanlarda popüleritesi farklı yönlerde de artmış bulunmakta. Aloa vera suyu sağlık açısından bir hayli önem taşıyor. Uzmanlar aloa vera suyunun yalnızca cilt bakımı için değil vücut sağlığı için de çok faydalı olduğunu belirtiyor.

Aloa vera suyu ve aloe vera jeli aynı şey midir?

Görünüşte ikisi de aynı gibi görünse de aslında aralarında biraz fark vardır. Aloa vera jelinin bitkinin merkezinden elde edildiğini söyleyen uzmanlar,  aloa vera suyunun da jel ile suyun karıştırılmış hali olduğunu belirtiyor. Yani jelin heterojen hali gibidir de denebilir.

Aloa vera suyunun sağlık açısından yararları

Aloa vera bulundurduğu yoğun su kapasitesi sayesinde vücudun su eksikliğini giderir. Ayrıca potasyum ve c vitamini de barındırdığı için vitamin yönünden de çok faydalıdır. Ancak bazı firmalar aloa vera suyunu daha içilebilir kılmak için içine şeker katarak satmaktadır. Bu da faydalı olan aloa vera suyunun kalori miktarını artırmakta ve amacının dışına çıkarmaktadır.

Cilde de iyi gelen bu su folik asit bakımından da oldukça zengin. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve metabolizmaya iyi geliyor. Ancak çok fazla tüketimi halinde dikkatli olmak gerekir.

Aloa Vera Suyunun Kullanım Şekli

Aloe vera suyunu doğrudan kullanmak yerine buz kalıpları haline getirip, içeceklerinizin içine atarak da tüketebilmeniz mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir